8. Girişimcilik ve Kariyer Günleri (İŞKUR KAMPÜSTE)

08 Mart 2019 Cuma

Giresun Valiliği, Üniversitemiz ve Giresun İŞKUR İl Müdürlüğünün birlikte organize ettiği, 8,Girişimcilik ve Kariyer Günleri (İŞKUR KAMPÜSTE temalı) adlı etkinlik, 28-29 Mart 2019 tarihlerinde Ömer Halisdemir Konferans Salonunda ve Fuaye Salonunda açılan stantlar eşliğinde yapıldı.
Etkinliğin ilk gününde, Koordinatörümüz Prof.Dr. Nazım ELMAS, İŞKUR İl Müdürü Mustafa SARI, Rektörümüz Prof.Dr. Cevdet COŞKUN birer konuşma yaptılar.
İş ve Meslek Danışmanı Soner KARACA'nın iş arama becerileriyle ilgili yaptığı tiyatral sunumun ardından, 2019 yılı İSTİHDAM ÖDÜLLERİ verildi. İŞKUR İl Müdürü Mustafa SARI'nın takdiminde,  Fiskobirlik EFİT, ASSİSTT Çağrı Merkezi, Mola Tekstil, Merdan YÜCE (Giysun Tekstil Genel Müdrürü), Kenan ALKAYA (Akın Çorap Genel Müdürü 2019 İSTİHDAM ÖDÜLLERİNİ aldılar.
İkramların ardından Fuaye Salonunda açılan stantlar gezildi. Öğrencilerin stantlara çok yoğun bir ilgisi vardı.
Etkinliğin 28 Mart 2019 Perşembe günü öğleden sonraki oturumunda, Espiye MYO Müdürü Hüseyin ŞAHİN'in oturum başkanlığında, Berrin-Melis ÇAMUR, GİRSAN A.Ş. Genel Müdürü Zafer ÇAPRAZ, ASSİST A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Ömür ERTUNÇ birer konuşma ve sunum yaptılar. Soru cevap bölümüyle öğrenciler misafirlerimize çeşitli sorular sordular.
Etkinliğin ikinci günü 29 Mart 2019 Cuma günü ise sabah oturumunda, Öğr.Gör. Akın YILDIRIM'ın moderatörlüğünde, Altaş A.Ş. Genel Müdürü Tamer ALTAŞ,
BALMER A.Ş. Genel Müdürü Sancar ESER ve POYRAZ A.Ş. Genel Müdürü Fırat BAKICI sohbet tarzında birer konuşma yaptılar. Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği sohbetlerin ardından öğle arası ikramları ve dinlenme molası gerçekleşti.
İkinci gün öğleden sonra oturumunda ise ABD'den bu etkinlik için gelen özel bir misafirimiz vardı. Koordinatörümüz Prof.Dr. Nazım ELMAS'ın oturum başkanlığında, ABD'de Türk-Amerikan Ticaret Odası Başkanlığı ve Sivil toplum derneklerinin bir çoğunda yönetici olarak görev yapan İş adamı Ahmet ÖNERBAY, Makine Müh. Odası Başkanı Muammer USTA, Ada Hastanesi Yön.Kur. Başkanı Dr. Cenap DAMCI ve Ticaret Borsası Başkan Vekili İş adamı Hamza BÖLÜK sohbet tadında birer konuşma yaptılar... Bu konuşmaya da öğrencilerimiz büyük bir ilgi gösterdiler.
Etkinlik konuşmacılara ve diğer katılımcılara  teşekkür belgelerinin takdimi ve fotoğraf çekimi ile birlikte sona erdi.